yogadans uzmanlasma programı

KİRTANA YASEMİN ile YOGA ÖĞRETMENLERİ için MİSTİK YOGADANS UZMANLAŞMA TEMEL PROGRAMI – ONLINE

Tarih : 4-5 / 11-12 / 18-19 / 25-26 Temmuz 2020

Saatler : 13:00 – 17:00

Pandemi nedeniyle Nisan ayında iptal etmek zorunda kaldığımız YogaDans Uzmanlaşma Programı’mızı istek üzerine online olarak Temmuz ayında gerçeklemeye niyet ettik.

*Programa sadece Yoga eğitmenleri alınmaktadır.

Eğitimi yeni programa göre revize ederek hazırladık. Eğitim kitapçığı PDF olarak gönderilecek ve videolar ile desteklenecektir. Eğitim ücreti pandemi sürecine özel olarak online program için yarı yarıya indirilmiştir.

Programda öğrendiklerimizi, fiziksel olarak da bir araya gelerek el ele, göz göze etkileşimle pekiştirmek istiyoruz; bunun için sürece ve isteğe bağlı olarak talebe göre bir inziva programı tarihi belirlenecektir.

Cam cama ama can cana bir program olması dileğimizle…

******

Başvurularınızı mistikyogadans@gmail.com adresinden yapabilirsiniz.
Detaylar için 0533 766 46 82 ‘den ulaşabilirsiniz.

Eğitim ücreti : 1100 tl

Başvuru ve Kayıt : Başvuru için size gönderilecek Başvuru Formu’nu doldurarak tarafımıza iletiyorsunuz. Başvurunuz onaylandığında bildirilecek IBAN numarasına ödemeyi gerçekleştirerek kaydınızı tamamlıyorsunuz.

******

Yoga öğretmenleri için hazırlanmış bu programın amacı ; YogaDans’ın felsefesini ve temel prensiplerini yoğun bir programla çalışarak, bu disiplini hem derslerine katabilecekleri hem de tek başına YogaDans dersi oluşturabilecekleri seviyede temel bir beceri kazandırmaktır.

Türkiye’de henüz pek bilinmeyen YogaDans, Kirtana Yasemin tarafından 2010 yılından bu yana ilham alınmaya, geliştirilmeye ve tanıtılıp yaygınlaştırılmaya devam etmektedir. Kadim zamanlara dayanan Yoga’nın ve Kutsal Hint Dansları’nın birbiriyle tamamen benzeşen köklerini temel alan yogadans ekolünden etkilenerek başladığı bu yolculuğa, daha sonra kendi dansının yaratıcılığında dünya mistik danslarının ve Anadolu sufi yaklaşımlarıyla harmanladığı Mistik YogaDans ile devam etmiştir.

Türkiye’nin tek YogaDans Uzmanlaşma Programı niteliğinde olan bu çalışmada, hem batının hem de doğunun yogadans yaklaşımlarının yanı sıra, temel tavırlar özümsendikten sonra kişilerin kendi YogaDans stil ve tavırlarını yaratabilmeleri için yol göstericilik yapılacak, ipuçları verilecektir.

Eğitim sonunda programa tam katılım sağlayanlara ve performans değerlendirmesinden sonra hak kazananlara Katılım Belgesi gönderilecektir. Bu belgenin resmi geçerliliği yoktur, maksat sizi kendi YogaDans deneyiminize açmak ve bu deneyiminizi başkalarına aktarmanıza teşvik etmektir.

Ana Kavramlar :
YogaDans’ın Temel Prensipleri
Mudra Kavramı ve Mudraların Duygusu
YogaDans’ta kullanılan Mudralar
Köklenme ve Ayak duruşları
YogaDans Tavırlar
Sekiz Yetenek – Beş Element
Çakraların Mudraları ve Çakra Dansı
Shiva ve Shakti Dance (Denge Dansı)
Trans Dans ve Çemberler
Sufi Uygulamalar (Sufi Çemberleri ve Sufi Nefes)
Ders programı hazırlama ve örnek ders akışları

*****

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: