güncel etkinlikler

Yoga Senligi

WTC afiş son

Yoga kamplarını Ankara’ya getirdik !!

‘Ağustos ayında Ankara’dan ayrılamıyorum , dertleniyorum, canım yoga ve doğa çekiyor , suya girmek istiyorum , şöyle güzel bir gün geçirecek bir yer yok ki…’ diyenler için günübirlik nefis bir program hazırladık.

4 Ağustos Pazar günü Ankara’nın doğa içinde en güzel mekanı WTC Garden Park’a YOGA, DOĞA, DANS, MÜZİK, GÜNEŞ, HAVUZ ve MUHABBET dolu bir geziye gidiyoruz.

Gölbaşında ormanlık alan içinde bulunan mekana toplu ulaşım sağlanacaktır. Dileyenler kendi araçlarıyla da gelebilirler.

PROGRAM :
07:30 Armada’dan toplu hareket
08:30 YİN YOGA ( Elif )
10:00 Kahvaltı
Havuz , Ormanda Yürüyüş, At ile gezinti , Oyunlar vs ( Serbest Zaman)
17:30 MİSTİK YOGADANS ( Yasemin)
19:00 Serbest Zaman
19:30 KİRTAN YOGA ( Mistik Mantra Müziği) ( Elif-Yasemin)
20:30 Kapanış ve dönüş

* Etkinlikler her seviyeye açıktır, yoga deneyimi gerektirmez. Hem kadınlara hem erkeklere yöneliktir.
** Yoga matı , yedek kıyafetler , yürüyüş için rahat ayakkabılar , havuz için mayo, terlik vs getirilmelidir.
*** Serbest zamanlarda dilediğiniz gibi yürüyüş yapabilir, havuza girebilir, yemek yiyebilir, spor aktivitelerinde bulunabilir yada sadece hamakta uzanıp dinlenebilirsiniz.

KATILIM BEDELİ : 250 TL ( Ulaşım + Serpme Kahvaltı + Havuz + Tüm yoga etkinlikleri dahildir.)
At binme gibi etkinlikler ve diğer yiyecek içecekler ücrete tabidir.

KAYIT için ön ödeme (100 tl ) yapılmalıdır. Ön ödemenin iadesi yoktur.
İRTİBAT : 533 766 46 82 – 533 778 72 42

EĞİTMENLER : Elif Böcekli – Kirtana Yasemin

Mekan Hakkında :
Sadece üyelerine hizmet veren WTC Garden Park işletmesi yoga etkinliğimiz için kapılarını bizlere açmıştır. Ankara’da sanki şehrin dışındaymış gibi bir gün geçirmek, ağaçların arasında koşup çimlerde yuvarlanmak, top oynamak, yürüyüş yapmak, hamakta kuş sesleriyle uyumak Ankara’nın gerçek anlamda vahası olan WTC Garden Park’ta mümkün. Kamp, piknik, açık hava sineması, açık ve kapalı havuz, tenis kortları, basketbol ve voleybol sahası, yürüyüş parkuru ve mini golf sahası gibi olanakları var.
*Mekana dışarıdan yiyecek getirilmesine izin verilmiyor.

WTC Garden Park’a göz atmak için ; http://wtcgardenpark.com/

Kirtana Yasemin ile Mistik YOGADANS Uzmanlasma Temel Programı- Eylül 2019

  • Program sadece Köyceğiz’de düzenlenmektedir. İstanbul ve Ankara’da eğitim açılmayacaktır.
    Yoga eğitmenlerine yöneliktir ve 15 kişi ile sınırlıdır.

62385646_2371037429623070_719517561653297152_n

KİRTANA YASEMİN ile YOGA HOCALARI için MİSTİK YOGADANS UZMANLAŞMA TEMEL PROGRAMI

Tarih : 28 Eylül – 29 Eylül – 30 Eylül – 1 Ekim

Yoga öğretmenleri için hazırlanmış bu programın amacı ; YogaDans’ın felsefesini ve temel prensiplerini yoğun bir programla çalışarak, bu disiplini hem derslerine katabilecekleri hem de tek başına YogaDans dersi oluşturabilecekleri seviyede temel bir beceri kazandırmaktır.

Türkiye’de henüz pek bilinmeyen YogaDans, Kirtana Yasemin tarafından 2010 yılından bu yana ilham alınmaya, geliştirilmeye ve tanıtılıp yaygınlaştırılmaya devam etmektedir. Kadim zamanlara dayanan Yoga’nın ve Kutsal Hint Dansları’nın birbiriyle tamamen benzeşen köklerini temel alan yogadans ekolünden etkilenerek başladığı bu yolculuğa, daha sonra kendi dansının yaratıcılığında dünya mistik danslarının ve Anadolu sufi yaklaşımlarıyla harmanladığı Mistik YogaDans ile devam etmiştir.

Türkiye’nin tek YogaDans Uzmanlaşma Programı niteliğinde olan bu çalışmada, hem batının hem de doğunun yogadans yaklaşımlarının yanı sıra, temel tavırlar özümsendikten sonra kişilerin kendi YogaDans stil ve tavırlarını yaratabilmeleri için yol göstericilik yapılacak, ipuçları verilecektir.

İlk günü teorik bilgilere ayrılan eğitimin ikinci ve üçüncü gününde pratiğin enerjetik boyutu ile tavırlarla tanıştırılacak ve kendi yaratıcılığınızda derin bir yolculuğa çıkarılacaksınız. Eğitimin kapsamlı içeriğinden oluşan kitapçık katılımcılara basılı olarak verilecektir.

Eğitimin son günü öğleden önce Kirtana Yasemin tarafından herkese açık bir ders yapılacaktır. Öğleden sonra katılımcılar için uygulamalı performans değerlendirmesi yapılacaktır. Eğitim sonunda programa tam katılım sağlayanlara ve performans değerlendirmesinden sonra hak kazananlara Katılım Belgesi verilecektir. Bu belgenin resmi geçerliliği yoktur, maksat sizi kendi YogaDans deneyiminize açmak ve bu deneyiminizi başkalarına aktarmanıza teşvik etmektir.

Ana Kavramlar
YogaDans’ın Temel Prensipleri
Mudra Kavramı ve Mudraların Duygusu
YogaDans’ta kullanılan Mudralar
Köklenme ve Ayak duruşları
YogaDans Tavırlar
Sekiz Yetenek – Beş Element
Çakraların Mudraları ve Çakra Dansı
Shiva ve Shakti Dance (Denge Dansı)
Trans Dans ve Çemberler
Sufi Uygulamalar (Sufi Çemberleri ve Sufi Nefes)
Ders programı hazırlama ve örnek ders akışları

Bu program ; şehirlerin enerji-zaman tüketen uyarıcıları ve oyalayıcılarından uzaklaşarak dikkatimizi tüm gün yoğun olarak eğitim üzerinde odaklayabilmek ve aynı zamanda serbest zamanlarda Köyceğiz’in muhteşem güzellikteki doğası ve enerjisi ile tazelenebilmek adına sadece Köyceğiz’de konaklamalı olarak düzenlenmektedir. Bu nedenle İstanbul ve Ankara’da eğitim açılmayacaktır.

Program 15 kişi ile sınırlıdır.

*********
Ders Saatleri :
28 Eylül Cumartesi Saat 13:30 – 17:30
29 Eylül Pazar Saat 10:00 – 17:30
30 Eylül Pazartesi Saat 10:00 – 17:30
1 Ekim Salı Saat 10:00 – 16:00

Sabah 07:00-08:00 arasında meditasyon yapılacaktır. Katılım isteğe bağlıdır.

Program Bedeli : 2400 tl ( Konaklama dahil)
(Bedele 2 kişilik odalarda 3 gece konaklama + 4 gün kahvaltı ve öğle yemekleri ile ara ikramlar dahildir. )
Kayıt için ön ödeme : 400 tl
Ön ödemenin iadesi yoktur.

********
NOTLAR :
* Kirtana Yasemin 2019 yılı içerisinde başka yogadans uzmanlık programı açmayacaktır.
** Yogadans Uzmanlaşma Programımızı ülkemizde Yoga’nın kalbinin attığı yerde, Türkiye’nin Rishikesh’i Köyceğiz’de düzenliyoruz. Dileyenler her yıl karma yogiler tarafından Köyceğiz’de ücretsiz olarak tertiplenen Yoga Festivali’ne ( 2-6 Ekim ) de eğitimin akabinde katılma şansı bulabilirler.

******
Tarih : 28 Eylül – 1 Ekim 2019

Yer : Köyceğiz konaklamalı – Flora Hotel – www.florahotel.com.tr

Başvuru ve Kayıt : 0533 766 46 82
Email : mistikyogadans@gmail.com

********
Kirtana Yasemin Kimdir ?
Yoga serüvenine kendi araştırma ve uygulamaları ile başladı. Daha sonraki yıllarda birçok değerli yoga öğretmeninden istifade imkanı buldu. Kıymetli hocası Sn. Ferhan Yüksel ile yaptığı çalışmalar ona yoga eğitmenliği yolunu açtı. 2006 yılında Vivekananda Yoga Anussandhana Samsthana Yoga Üniversitesi’nin Eğitmenlik sertifikasyon programına katılarak dünyaca geçerliliği olan YICC sertifikasını aldı. Sevgili hocası Lokesha Hutchappa tarafından kendisine ‘saf sevgiye ve özgürlüğe adanmış’ anlamına gelen ‘Kirtana’ adı verildi. Bu ismin kendisine verilme sebebini yıllar sonra, yolunu YogaDans ve Kirtan Yoga gibi, kalp yogası ve mistik müzik/dans çalışmalarıyla yürümeye başladıktan sonra anladı. 2008 yılında Hindistan Rishikesh’e giderek Self Transformation ve Yoga programlarına katıldı, burdaki hocası Dr. M. Ganasan sayesinde yogaya ve hayata bakışı değişti. 2009 yılında Semazenlik eğitimi aldı. Klasik Hint Dansları derslerine katıldı. Uzun yıllar sürdürdüğü yoga eğitmenliğinin ardından çok sevdiği iki şeyi, yoga ve dansı birleştirmek için 2010 yılında çalışmalara başladı. Hem Batı’daki hem de Doğu’daki yoga dans örneklerini çalıştı. Yoga, Kutsal Hint Dansları ve Dans Terapinin ifadesi olan Nritya Yogadan etkilendi. Atalarımızın ve Anadolu’nun mistik danslarını çalıştı. Dansın yogasını başta sufizm olmak üzere mistik yaklaşımlarla yorumlayarak yaptığı koreografilerle kendi tarzını yarattı. 2011- 2013 yılılarında Modern dans, halk dansları ve Sema’yı içeren Hz. Mevlana konulu dans gösterilerinde yurt içi ve yurt dışında semazen ve dansçı olarak görev yaptı. Ayrıca çocukluğundan beri ritime duyduğu ilgi onu vurmalı sazlara ve nihayet Mevlevi Müziğine yöneltti, ustalardan usül ve kudüm meşk etti. 2015 yılında Mantra Müziği ile Anadolu Tasavvuf Müziği örneklerini seslendirmek için bir grup arkadaşı ile birlikte Kirtananda Mistik Müzik Grubu’nu kurdu. Yoga hocaları için Türkiye’nin tek YogaDans Uzmanlaşma Programı’nı düzenlemekte, Mistik YogaDans’ın yayılması için genç eğitmenleri teşvik etmektedir. Yoga’yı, dansla ve mistisizm ile birleştirerek Mistik YogaDans; ritim ile birleştirerek Kirtan Yoga çalışmaları yapmakta , dansın ve müziğin yaşamı kutlamanın en iyi yolları olduğuna inanmaktadır.

43083485_1320831508065677_6576989566186553344_n

Bir Yaz Bulusması – YogaDans- Ay Dügümleri – Mandala ( 27-30 Haziran DATÇA)

12biryazbulusmasi

Kendimizin ve evrenin sırlarını DATÇA’nın en güzel bükü Kızılbük’te dinleyelim mi bu yaz?

Program nefis :
✳️ JUNO ile Ay Düğümlerinin sırlarını,
✳️ BEDİ BANU ile içinizin aynasını,
✳️ KİRTANA YASEMİN ile birliğin kalp sesini
duymaya var mısınız?

Ayrıca gevşeme teknikleri, ses ve sessizlik, ritim ile mantra çalışması, akşam ateş başı sohbetleri, gün içinde bol bol deniz, güneş ve doğa da cabası…

Datça ‘’Kızılbük Ahşap Evleri’nin’’ (http://www.kizilbukahsapevleri.com) zeytin, limon, zerdali ve hurma ağaçları, lavantalar, sardunyalar, begonviller ile daha da bir güzelleşen yeşil-yemyeşil, insan-canlısı ve hayvan-dostu ortamında, rustik tarzda döşenmiş sevimli bungalovlar veya taş evlerde,
Datça’nın doğal ürünleri ile yapılmış lezzetli ve sağlıklı yemeklerle donanmış cömert sofralarda,
Ağaçların gölgesindeki tembel hamakların üzerinde, her esintide narince dalgalanan tüllerle bezeli güneşlenme platformlarının kuytusunda,
Mavi yeşil dalgaların koynunda, tadına doyum olmayan dostça muhabbetlerde,
Kalplerinizi ısıtan bir ateşin başında,
hem beynimizi ve gönlümüzü doyuracağımız hem bedenimizi şımartacağımız bir program hazırladık sizin için.

JUNO GÖZLEMCİ ile İçimizdeki Ejderha
Juno bu defa Ejderha’yı Kovalatacak size! AY Düğümleri Astroloji’de Ejderha’nın Başı ve Kuyruğu olarak da betimlenir. Güney AY Düğümü hazinemizi ve zaaflarımızı, Kuzey AY Düğümü ise yaşam boyu üzerinde çalışacağımız temel dersleri içerir. Akşam sohbetlerinde AY Düğümleri’nin içerdiği sırlardan bahsedeceğiz. İçimizdeki bilge, ihtişamlı ve şakacı Ejderha’yı kucaklamak için nereden geldiğimizi ve nereye gitmemiz gerektiğini birlikte çözeceğiz. Arzu edenler organizasyon süresi içinde Bireysel Harita Analizi de alabilirler. Bunun için rezervasyon yaparken ayrıca randevu almanızı rica ediyoruz.

KİRTANA YASEMİN ile Mistik Yoga Dans
Yasemin Hoca, ‘’Mistik Yoga Dans’’ uygulamaları ile kalbinizi, zihninizi ve bedeninizi uyumlandırmanızı, doğanın ritmi ile bütünlük kazanmanızı sağlayacak. Yoga’nın dinamik, akıcı ve en neşeli formu olan Yoga-Dans çalışmaları bezginliğinizi ve hüznünüzü silecek, kalbinizi coşturup, bedeninizi hafif hissettirecek. Yoga-Dans’ın mistik yorumu ile beden-zihin-ruh birliğinin en sevinçli halini deneyimlerken, ritim eşliğinde söylenen mantralar, derin gevşeme ve ses rezonans teknikleriyle sadece bedeniniz değil zihniniz de derin dinlenmenin tadına varacak. Sesin ve sessizliğin lezzetlerinde gezintiye çıkacaksınız.

BEDİ BANU ile Mandala
Banu Damcı, sizi şekiller ve renklerin büyülü alemine götürecek. içinizdeki Yaratıcı Çocuğu ortaya çıkartıp, ellerinizin ilhamınızla bütünlük içinde yapacakları sayesinde, hem doğal bir duygusal dışavurum gerçekleştirmenizi, hem de bu tatilden kalan güzel anıları, son derece estetik nesneler formunda yanınızda götürmenizi sağlayacak. Yapacağınız Mandalaları seyrederken, evrene, renklere ve bunların doğal bir parçası olan kendi varlığınıza bir kere daha hayran kalacaksınız. BEDİ’nin bu Mandalalara dair yapacağı yorumlar ise ruhsal gelişim çizginiz, takıldığınız noktalar ya da farkında olmadığınız potansiyeller hakkında eşsiz bir içgörü edinmenizi sağlayacak!

KATILIM KOŞULLARI;

15 Haziran’a kadar başvuru yapıp ödemesini gerçekleştiren katılımcılar 1,650 TL öderler. 15 Haziran’dan sonraki başvuru ve ödemelerde katılım bedeli 1,900 TL’dir.

Katılımcılar Bungalovlara ve Taş Evlere, huzurlu ve konforlu koşullarla paylaşımlı olarak yerleştirileceklerdir. Arkadaşları ile birlikte kalmak isteyen veya özel talepleri olan kişilerin rezervasyon sırasında bu detayları yetkili ile konuşmaları rica olunur.

Standart katılım bedeline dahil olanlar;

3 gece 4 gün konaklama,
Sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemekleri, akşamüstü yapılacak ikramlar,
Gün boyu taze çay ve kahve,
Organizasyon dahilinde yapılacak her türlü gezi ve faaliyet,
Deniz ve havuz etkinlikleri,
Ekstralar;

Katılımcılar yol masraflarını kendileri karşılar.
Havaalanı ya da otogardan transfer bedeli katılımcıya aittir ancak bu transferlerin organizasyonu için Otel Yetkilisi katılımcılara yardım eder.
İkramlar dışında kalan her türlü ekstra meşrubat ve alkollü içki ek ücrete tabidir. Arzu eden katılımcılar bu tür ihtiyaçlarını kendileri de karşılayabilirler.
JUNO ile yapılacak bireysel seanslar için önceden randevu almak gereklidir.

REZERVASYON
Kızılbük Ahşap Evleri -Esra Tayuk – 0549 205 07 00 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Oda yerleşimi tercihiniz, varış zamanınız, transfer ihtiyacınız, yeme – içme konusundaki özel talepleriniz gibi her türlü kişisel detayınızı onunla paylaşırsanız, mümkün olan en uygun ve kaliteli hizmeti alırsınız.

JUNO ile bireysel seans taleplerinizi de Esra Hanım’a iletmeniz gerekir.

Düş gibi bir Yaz Buluşması yaşamak dileğiyle…

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑