SHIVA SHAKTI DANSI yogadans atölyesi

Copy of Yoga Classes Instagram Video Template - Made with PosterMyWall

SHIVA & SHAKTI DANSI
YogaDans Atölyesi ☯️☯️

Balans ayarlarımızı yapalım !

Denge, yoganın en büyük öğretilerinden biridir.

Her birimizin içinde bulunan Shiva ( eril) & Shakti ( dişil) enerjilerini dengelemek (eşitlemek değil) için buluşuyoruz…

☯️ Shiva Shakti dansı, her birimizin içinde var olan iki ilahi kutuplaşmaya ( eril-dişil) bedeni açmak, bütünleşmek ve keşfetmekle ilgilidir ; ki bu kutuplardan biri Shiva yani , bilinç , sarsılmaz varlık ve sessizliğin eril prensip yönü ile Shakti yani evrensel enerji , parlaklık ve basitçe ‘sevgi’ nin dişi prensip yönüdür.

Bu canlandırıcı uygulama, zihni dinginleştirmek ve tekrar bedene getirmek , böylece var olmanın, hoşnut olmanın daha derin seviyelerine ulaşmak ; duygusal ve sosyal yük ve ızdırapların çözümlenmesini sağlamak için hareketi , zihinde canlandırmayı ,mudrayı ( el duruşları) ve nefesi kullanır.

Esas itibariyle, Shiva Shakti dansı tamamen canlı, uyanık ve kendi bilgeliğimiz, güzelliğimiz ve gücümüzle bağlantıda olan gerçek doğamızı ‘yuva’ya getirmemize yardım eder.

Bu çalışma hem erkekler, hem kadınlar içindir ; hepimizin sahip olduğu bu iki temel enerjinin ( yin-yang) denge dansıdır.
Yoga deneyimine ya da dansçı olmanıza gerek yoktur, bu çalışma size göredir.
YER : MUKTİ YOGA
Adres : Esat cad. Bankacı sok. 21/4 Küçükesat/Ankara (Akay yokuşunun en tepe noktası- Şok Market üzeri )

TARİH : 17 Kasım Cumartesi
SAAT : 11.00 – 13.00
KATILIM BEDELİ : 60 TL
12 kişi ile sınırlıdır. Lütfen kayıt olunuz.
KAYIT & BİLGİ : 0533 413 01 78 – 0533 766 46 82 @muktiyogam @mistikyoga DM

Eğitmen : Kirtana Yasemin @kirtanayasemin

YOGADANS Uzmanlaşma Programı

43083485_1320831508065677_6576989566186553344_n

 • Program sadece Köyceğiz’de düzenlenmektedir. İstanbul ve Ankara’da eğitim açılmayacaktır.
  Yoga eğitmenlerine yöneliktir ve 15 kişi ile sınırlıdır.
KİRTANA YASEMİN ile YOGA HOCALARI için 
MİSTİK YOGADANS UZMANLAŞMA TEMEL PROGRAMI 

Tarih : 23 Mayıs – 24 Mayıs – 25 Mayıs – 26 Mayıs
Yer : Köyceğiz konaklamalı – Flora Hotel

Halihazırda Yoga hocası olanlar için hazırlanmış bu programın amacı ; 4 günlük yoğun bir çalışma ile YogaDans’ın felsefesini ve temel prensiplerini aktarıp, hem yoga derslerine katabilecekleri hem de tek başına YogaDans dersi oluşturabilecekleri temel uygulamaları aktarmaktır.

Türkiye’de henüz pek bilinmeyen YogaDans, Kirtana Yasemin tarafından 2010 yılından bu yana ilham alınmaya, geliştirilmeye ve tanıtılıp yaygınlaştırılmaya devam etmektedir. Kadim zamanlara dayanan Yoga’nın ve Kutsal Hint Dansları’nın birbiriyle tamamen benzeşen köklerini temel alan yogadans ekolünden etkilenerek başladığı bu yolculuğa, daha sonra kendi dansının yaratıcılığında dünya mistik danslarının ve Anadolu sufi yaklaşımlarıyla harmanladığı Mistik YogaDans ile devam etmiştir.

Türkiye’nin tek YogaDans Uzmanlaşma Programı niteliğinde olan bu çalışmada, hem batının hem de doğunun yogadans yaklaşımlarının yanı sıra, temel tavırlar özümsendikten sonra kişilerin kendi YogaDans stil ve tavırlarını yaratabilmeleri için yol göstericilik yapılacak, ipuçları verilecektir.

İlk günü teorik bilgilere ayrılan eğitimin ikinci ve üçüncü gününde pratiğin enerjetik boyutu ile tavırlarla tanıştırılacak ve kendi yaratıcılığınızda derin bir yolculuğa çıkarılacaksınız. Eğitimin kapsamlı içeriğinden oluşan kitapçık katılımcılara basılı olarak verilecektir.

Eğitimin son günü öğleden önce Kirtana Yasemin tarafından herkese açık bir ders yapılacaktır. Öğleden sonra katılımcılar için uygulamalı performans değerlendirmesi yapılacaktır. Eğitim sonunda programa tam katılım sağlayanlara ve performans değerlendirmesinden sonra hak kazananlara Katılım Belgesi verilecektir. Bu belgenin resmi geçerliliği yoktur, maksat sizi kendi YogaDans deneyiminize açmak ve bu deneyiminizi başkalarına aktarmanıza teşvik etmektir.

Ana Kavramlar
YogaDans’ın Temel Prensipleri
Mudra Kavramı ve Mudraların Duygusu
YogaDans’ta kullanılan Mudralar
Köklenme ve Ayak duruşları
YogaDans Tavırlar
Sekiz Yetenek – Beş Element
Çakraların Mudraları ve Çakra Dansı
Shiva ve Shakti Dance (Denge Dansı)
Trans Dans ve Çemberler
Sufi Uygulamalar (Sufi Çemberi ve Sufi Nefes)
Ders programı hazırlama ve örnek ders akışları

*********
Ders Saatleri :
23 Mayıs Perşembe Saat 13:00 – 18:00
24 Mayıs Cuma 10:00 – 17:00
25 Mayıs Cumartesi Saat 10:00 – 17:00
26 Mayıs Pazar Saat 10:00 – 16:00

Bu program sadece Köyceğiz’de konaklamalı olarak düzenlenmektedir. İstanbul ve Ankara’da eğitim açılmayacaktır.
Program 18 kişi ile sınırlıdır.

Detaylı bilgi ve Kayıt : mistikyogadans@gmail.com
533 766 46 82

********
Kirtana Yasemin Kimdir ?
Yoga serüvenine kendi araştırma ve uygulamaları ile başladı. Daha sonraki yıllarda birçok değerli yoga öğretmeninden istifade imkanı buldu. Kıymetli hocası Sn. Ferhan Yüksel ile yaptığı çalışmalar ona yoga eğitmenliği yolunu açtı. 2006 yılında Vivekananda Yoga Anussandhana Samsthana Yoga Üniversitesi’nin Eğitmenlik sertifikasyon programına katılarak dünyaca geçerliliği olan YICC sertifikasını aldı. Sevgili hocası Lokesha Hutchappa tarafından kendisine ‘saf sevgiye ve özgürlüğe adanmış’ anlamına gelen ‘Kirtana’ adı verildi. Bu ismin kendisine verilme sebebini yıllar sonra, yolunu YogaDans ve Kirtan Yoga gibi, kalp yogası ve mistik müzik/dans çalışmalarıyla yürümeye başladıktan sonra anladı. 2008 yılında Hindistan Rishikesh’e giderek Self Transformation ve Yoga programlarına katıldı, burdaki hocası Dr. M. Ganasan sayesinde yogaya ve hayata bakışı değişti. 2009 yılında Semazenlik eğitimi aldı. Klasik Hint Dansları derslerine katıldı. Uzun yıllar sürdürdüğü yoga eğitmenliğinin ardından çok sevdiği iki şeyi, yoga ve dansı birleştirmek için 2010 yılında çalışmalara başladı. Hem Batı’daki hem de Doğu’daki yoga dans örneklerini çalıştı. Yoga, Kutsal Hint Dansları ve Dans Terapinin ifadesi olan Nritya Yogadan etkilendi. Dansın yogasını başta sufizm olmak üzere mistik yaklaşımlarla yorumlayarak kendi tarzını yarattı. 2011- 2013 yılılarında Modern dans, halk dansları ve Sema’yı içeren Hz. Mevlana konulu dans gösterilerinde yurt içi ve yurt dışında semazen ve dansçı olarak görev yaptı. Ayrıca çocukluğundan beri ritime duyduğu ilgi onu vurmalı sazlara ve nihayet Mevlevi Müziğine yöneltti, ustalardan usül ve kudüm meşk etti. 2015 yılında Mantra Müziği ile Anadolu Tasavvuf Müziği örneklerini seslendirmek için bir grup arkadaşı ile birlikte Kirtananda Mistik Müzik Grubu’nu kurdu. Yoga hocaları için Türkiye’nin tek YogaDans Uzmanlaşma Programı’nı düzenlemekte, Mistik YogaDans’ın yayılması için genç eğitmenleri teşvik etmektedir. Yoga’yı, dansla ve mistisizm ile birleştirerek Mistik YogaDans; ritim ile birleştirerek Kirtan Yoga çalışmaları yapmakta , dansın ve müziğin yaşamı kutlamanın en iyi yolları olduğuna inanmaktadır.

Ankara’da Mistik YOGADANS Atölyesi

Copy of Flu Shot Flyer Template - Made with PosterMyWallYoganın neşeli, akıcı ve dinamik halinde buluşalım.

Tarih : 13 Ekim 2018 Cumartesi
Saat : 13.00-15.00
Yer : Mukti Yoga ANKARA
Adres: Bankacı sok. 21/4 Küçükesat/Ankara (Akay yokuşunun en tepe noktası)
Yerimiz sınırlı olduğundan kayıt gereklidir.
Kayıt & Bilgi için : 0533 766 46 82 / 0533 413 01 78
mistikyogadans@gmail.com
Katılım Bedeli : 60tl

* Lütfen rahat kıyafetlerle ( yedek almanız önerilir) ve en az iki saat önce yemek yiyerek geliniz.
** Yoga veya dans deneyimi gerekmemektedir.

Eğitmen : Kirtana Yasemin

İZMİR’de Mistik YogaDans ve Ritimle Mantra Çalışması

insta. renkyasam

Kirtana Yasemin ile MİSTİK YOGADANS ve RİTİMLE MANTRA Çalışması ( KALP YOGASI)

24 Kasım Cumartesi günü Kirtana Yasemin hem Mistik Yogadans hem de Ritimle Mantra Çalışması ile İzmir’de bizimle olacak.

MİSTİK YOGADANS
Saat : 13.00 – 15.00
Yoganın dinamik, akıcı ve neşeli formu olan Yogadansı mudralar ve mistik danslarla harmanlayan Kirtana Yasemin ile hem Hindistan topraklarından yoganın ve dansın kökleriyle hem de Anadolunun sufizimi ile birlikte ahenkli bir yolculuğa çıkacaksınız.
Yoga veya dans deneyimi gerekmemektedir.
Kontenjan 14 kişi ile sınırlıdır.

RİTİMLE MANTRA Çalışması
Saat : 15.30 – 16.30
Basit ritim-saz enstrümanlarıyla temel ritim pratiğinin ardından mantra eşliğinde Kirtan Yoga ( adanarak mantra söyleme) çalışması yapılacaktır. Varsa herhangi bir perküsyon enstrümanı ( zil, marakas, def gibi) getirebilirsiniz.

Katılım Ücreti : 140 TL
(Sadece RİTİMLE MANTRA Çalışmasına iştirak etmek de mümkündür. Bu çalışmaya katılmak isteyenler için katılım bedeli sembolik olarak 20TL’dir)

Notlar : Dansa yedek kıyafetlerle ve 2 saat önce yemek yiyerek geliniz.
Ritimle mantra çalışmasına enstrüman getirmek isterseniz hangi enstrümanı getireceğinizi kayıt esnasında belirtiniz.

KAYIT VE BİLGİ:
Renk Yaşam
Mithatpaşa cad. 1184/1 Güzelyali İzmir
05425120539 – 05322342269
*KATILIM İÇİN REZERVASYON ZORUNLUDUR.
YOGADANS İÇİN ETKİNLİK ÜCRETİNİ ÖDEDİĞİNİZDE KESİN KAYDINIZ ALINMIŞ OLUR.

Kirtana Yasemin Kimdir ?
Yoga serüvenine kendi araştırma ve uygulamaları ile başladı. Daha sonraki yıllarda birçok değerli yoga öğretmeninden istifade imkanı buldu. Kıymetli hocası Sn. Ferhan Yüksel ile yaptığı çalışmalar ona yoga eğitmenliği yolunu açtı. 2006 yılında Vivekananda Yoga Anussandhana Samsthana Yoga Üniversitesi’nin Eğitmenlik sertifikasyon programına katılarak dünyaca geçerliliği olan YICC sertifikasını aldı. Sevgili hocası Lokesha Hutchappa tarafından kendisine ‘saf sevgiye ve özgürlüğe adanmış’ anlamına gelen ‘Kirtana’ adı verildi. Bu ismin kendisine verilme sebebini yıllar sonra, yolunu YogaDans ve Kirtan Yoga gibi, kalp yogası ve mistik müzik/dans çalışmalarıyla yürümeye başladıktan sonra anladı. 2008 yılında Hindistan Rishikesh’e giderek Self Transformation ve Yoga programlarına katıldı, burdaki hocası Dr. M. Ganasan sayesinde yogaya ve hayata bakışı değişti. 2009 yılında Semazenlik eğitimi aldı. Klasik Hint Dansları derslerine katıldı. Uzun yıllar sürdürdüğü yoga eğitmenliğinin ardından çok sevdiği iki şeyi, yoga ve dansı birleştirmek için 2010 yılında çalışmalara başladı. Hem Batı’daki hem de Doğu’daki yoga dans örneklerini çalıştı. Yoga, Kutsal Hint Dansları ve Dans Terapinin ifadesi olan Nritya Yogadan etkilendi. Dansın yogasını başta sufizm olmak üzere mistik yaklaşımlarla yorumlayarak kendi tarzını yarattı. 2011- 2013 yılılarında Modern dans, halk dansları ve Sema’yı içeren Hz. Mevlana konulu dans gösterilerinde yurt içi ve yurt dışında semazen ve dansçı olarak görev yaptı. Ayrıca çocukluğundan beri ritime duyduğu ilgi onu vurmalı sazlara ve nihayet Mevlevi Müziğine yöneltti, ustalardan usül ve kudüm meşk etti. 2015 yılında Mantra Müziği ile Anadolu Tasavvuf Müziği örneklerini seslendirmek için bir grup arkadaşı ile birlikte Kirtananda Mistik Müzik Grubu’nu kurdu. Yoga hocaları için Türkiye’nin tek YogaDans Uzmanlaşma Programı’nı düzenlemekte, Mistik YogaDans’ın yayılması için genç eğitmenleri teşvik etmektedir. Yoga’yı, dansla ve mistisizm ile birleştirerek Mistik YogaDans; ritim ile birleştirerek Kirtan Yoga çalışmaları yapmakta , dansın ve müziğin yaşamı kutlamanın en iyi yolları olduğuna inanmaktadır. www.mistikyoga.net

*** Eylül’de Datça’da Dingin Tatil*** 13-16 Eylül 2018

banu1Datça’da ‘’JUNO – KİRTANA YASEMİN – BEDİ’’ Üçlüsü İle DİNGİN BİR EYLÜL KAÇAMAĞI’na ne dersiniz?

Yaz arayışların, arzulamanın, yükselmenin ve dağılmanın zamanıdır. Eylül ise dağılan parçaları bir araya getirip durulmanın, yaşananlara bir anlam vermenin ve hayat içinde yeni yollar bulmanın…

13-16 Eylül arasında, yani havanın en ılıman, güneşin en özenli, denizin en sarmalayıcı, renklerin en şefkatli, rüzgarın en esin verici, kalplerinizin ise şifaya en açık ve istekli olduğu zamanda…

 • Datça’nın en asude koyu olan Kızılbük’teki ‘’Kızılbük Ahşap Evleri’nin’’  (http://www.kizilbukahsapevleri.com) zeytin, limon, zerdali ve hurma ağaçları, lavantalar, sardunyalar, begonviller ile daha da bir güzelleşen yeşil-yemyeşil, insan-canlısı ve hayvan-dostu ortamında,
 • Rustik tarzda döşenmiş sevimli bungalovlar veya taş evlerde,
 • Datça’nın doğal ürünleri ile yapılmış lezzetli ve sağlıklı yemeklerle donanmış cömert sofralarda,
 • Ağaçların gölgesindeki tembel hamakların üzerinde,
 • Her esintide narince dalgalanan tüllerle bezeli güneşlenme platformlarının kuytusunda,
 • Mavi yeşil dalgaların koynunda,
 • Tadına doyum olmayan dostça muhabbetlerde,
 • Kalplerinizi ısıtan bir ateşin başında,

dingin ve şifalı bir Eylül Kaçamağı’na ne dersiniz?

Program detayları için;

JUNO – Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

İnsan her ilişkide bir başkası ile dans eder ama aslında kendini adım atışını ve bunun yansımalarını görür. Bu yüzden en değerli ilişkiler bizi hayatla dans etmek konusunda daha bilinçli ve becerikli kılanlardır.

JUNO’nun ‘’İnsan İlişkilerinin Astrolojik Kodları’’ üzerine sunumlarında;

 • Burçlar temel güdülenmelerine bağlı olarak insan ilişkilerine nasıl yaklaşırlar, kendilerini nasıl ifade ederler, neler bekler ve nasıl bağ kurarlar?
 • Her burç diğerlerinin gelişiminde hangi rolleri üstlenir?
 • Birbirimizi neden ilginç, cazip, teşvik edici ya da itici, tehditkar, yorucu buluruz
 • Neden bazı insanlara tahammül edemez ama onlardan da uzak duramayız
 • Hayatımızda sürekli tekrar eden ilişki paternlerini neden yaşıyoruz?
 • Kolay görünen ilişkiler her zaman bizim için faydalı mıdır?
 • Bir insanı değerlendirirken, hangi kişisel ihtiyaç veya kaygılarımızdan hareket ediyoruz?

gibi soruların, BURÇ HALİNE dair cevaplar bulacaksınız.

Arzu edenler, önceden randevu alarak, bireysel harita analizi de alabilirler.

KİRTANA YASEMİN –  Mistik Yoga Dans Eğitmeni

Bir Şaman kendisine, umutsuzluk, moralsizlik veya depresyon şikayeti ile gelenlere ‘’Dans etmeyi ne zaman bıraktın? Şarkı söylemeyi ne zaman bıraktın? Masal dinlemeyi ve masallardan etkilenmeyi ne zaman bıraktın? Sessizliğin tatlı topraklarında huzur aramayı ne zaman bıraktın?’’ diye sorarmış!  (https://mistikyoga.net/kirtana-yasemin/)

Yasemin Hoca, ‘’Mistik Yoga Dans’’ uygulamaları ile kalbinizi, zihninizi ve bedeninizi uyumlandırmanızı, doğanın ritmi ile bütünlük kazanmanızı sağlayacak.

Yoga’nın dinamik, akıcı ve en neşeli formu olan Yoga-Dans çalışmaları , bezginliğinizi ve hüznünüzü silecek, kalbinizi coşturup, bedeninizi hafif hissettirecek. Yoga-Dans’ın mistik yorumu ile beden-zihin-ruh birliğinin en sevinçli halini deneyimlerken ayrıca derin gevşeme ve ses rezonans teknikleriyle sadece bedeniniz değil zihniniz de derin dinlenmenin tadına varacak, sesin ve sessizliğin lezzetlerinde gezintiye çıkacaksınız.

BEDİ (Banu Damcı) – Ressam ve Mandala Sanatçısı

İnsan dışarıdan gelen seslerin çokluğundan, çoğu kez içindeki sesi duyamaz hale gelir. Bu nedenle istedikleri ile yaptıkları, hissettikleri ile söyledikleri arasındaki makas giderek açılır. Mandala yapmak kendimizi duymanın yollarından biridir. Mandala Çalışmaları insanı yaşadığı anda tutar, zihni dinlendirir ve farkında bile olmadığı duygu ve düşüncelerin açığa çıkmasını sağlar.

Banu Damcı, sizi şekiller ve renklerin büyülü alemine götürecek. içinizdeki Yaratıcı Çocuğu ortaya çıkartıp, ellerinizin ilhamınızla bütünlük içinde yapacakları sayesinde, hem doğal bir duygusal dışavurum gerçekleştirmenizi, hem de bu tatilden kalan güzel anıları, son derece estetik nesneler formunda yanınızda götürmenizi sağlayacak. Yarı değerli kristaller, deniz kabukları ve çakıl taşları gibi malzemeler de kullanarak yapacağınız Mandalaları seyrederken, evrene, renklere ve bunların doğal bir parçası olan kendi varlığınıza bir kere daha hayran kalacaksınız!

Arzu ederseniz BEDİ size yaptığınız Mandala üzerinden ‘’Bireysel Okuma’’ seansı da verebilir…

KATILIM KOŞULLARI;

3 gece – 4 gün sürecek olan organizasyon için,

 • 15 Ağustos’a kadar başvuru yapıp ödemesini gerçekleştiren katılımcılar 1,500 TL öderler.
 • 15 Ağustos’tan sonraki başvuru ve ödemelerde katılım bedeli 1,650 TL’dir.

Katılımcılar Bungalovlara ve Taş Evlere, huzurlu ve konforlu koşullarla PAYLAŞIMLI olarak yerleştirileceklerdir. Arkadaşları ile birlikte kalmak isteyen veya özel talepleri olan kişilerin rezervasyon sırasında bu detayları yetkili ile konuşmaları rica olunur.

Standart katılım bedeline dahil olanlar;

 • 3 gece 4 gün konaklama,
 • Sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemekleri, akşamüstü yapılacak ikramlar,
 • Gün boyu taze çay ve kahve,
 • Organizasyon dahilinde yapılacak her türlü gezi ve faaliyet,
 • Deniz ve havuz etkinlikleri,

Ekstralar;

 • Katılımcılar yol masraflarını kendileri karşılar.
 • Havaalanı ya da otogardan transfer bedeli katılımcıya aittir ancak bu transferlerin organizasyonu için Otel Yetkilisi katılımcılara yardım eder.
 • İkramlar dışında kalan her türlü ekstra meşrubat ve alkollü içki ek ücrete tabidir.  Arzu eden katılımcılar bu tür ihtiyaçlarını kendileri de karşılayabilirler.
 • JUNO ile yapılacak bireysel seanslar için önceden randevu almak gereklidir.
 • BEDİ ile yapılacak bireysel çalışmalar için organizasyon sırasında kendisi ile görüşmeniz gerekir.

REZERVASYON

Kızılbük Ahşap Evleri’nin işletmecisi olan Sevgili Esra Tayuk, konuksever, deneyimli, becerikli ve detaylara hakim kişiliği ile, bu organizasyonu hepimiz için kolay ve keyifli hale getirme görevini üstlendi… Kendisine  0549 20 50 700  nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Oda yerleşimi tercihiniz, varış zamanınız, transfer ihtiyacınız, yeme – içme konusundaki özel talepleriniz gibi her türlü kişisel detayınızı onunla paylaşırsanız, mümkün olan en uygun ve kaliteli hizmeti alırsınız.

JUNO ile bireysel seans taleplerinizi de Esra Hanım’a iletmeniz gerekir.

MÜKEMMEL BİR EYLÜL KAÇAMAĞI DİLEĞİYLE…

https://junoastrology.com/2018/08/14/juno-ile-tatli-bir-eylul-kacamagi/