YOGADANS Kasımda ISTANBUL’da !!

70462452_381193249480447_7528472693679587328_n

Kirtana Yasemin ile

YOGADANS Atölyesi ve Ritimle MANTRA Çalışması

16 KASIM CUMARTESİ 15:00 – 18:00 Nuve Yoga / Kadıköy

Kirtana Yasemin ile gözleri, boynu, ayakları, elleri, kalçaları, omurgayı, nefesi, kalp merkezini ve spiritüelliğimizi; yani sahip olduğumuz her şeyi kullanacağımız ve mistik danslarla harmanlayacağımız Yogadans Atölyesi ve Ritimle Mantra çalışması 16 Kasım Cumartesi 15:00 – 18:00 saatleri arasında Nuve Yoga’da.

Yogadans, yoganın dinamik-akıcı bir formudur. Beden, zihin ve ruhun neşeli birliğidir. Yoga duruşları (asanalar) , Kutsal Hint dansları , Nritta ve Natya Yoga ve Trans Dansı içerir. Mistik YogaDans ise ; yogadansın atalarımızdan miras kalan mistik dansları ve özellikle Anadolu sufi dansları ile harmanlanarak Kirtana Yasemin tarafından geliştirilmiştir. Mistik danslar böylece bir’lenmektedir diyebiliriz.

Her bir mudra müzik eşliğinde harekete bağlanır ve evrendeki bir enerji formunu (yin-yang , ha-tha enerji görünümleri ) temsil eder. Her birimizin evrenin mikro düzeyde bir örneği olmamız gibi, bu enerjiler beden-zihin-ruh birliğinde dansın ahengi ile buluşur… Yogadansta gözleri, boynu, kalçaları, ayak duruşlarını, omurgayı, nefes çalışmasını, mudraları ( el duruşları), zihinde canlandırma çalışmasını, kalp merkezini ve spiritüelliğimizi kullanırız. Yani sahip olduğumuz her şeyi kullanırız. Her duruşla, her mudrayla, her nefesle ‘bir oluruz’. O duruş, o mudra, o tavır, o nefes ‘oluruz’.

* Yoga veya dans deneyimi gerektirmez. Hem kadınlara hem erkeklere yöneliktir.
**Dansa yedek kıyafetlerle ve en 2 saat önce yemek yiyerek geliniz.

RİTİMLE MANTRA ÇALIŞMASI

Basit ritim-saz enstrümanlarıyla temel ritim ( beden ve marakas ile) pratiğinin ardından mantra eşliğinde Kirtan Yoga ( adanarak mantra söyleme) çalışması yapılacaktır. Varsa herhangi bir perküsyon enstrümanınız  ( zil, marakas, def gibi) getirebilirsiniz.

Katılım bedeli : 150 TL
Bilgi ve kayıt : Nuve Yoga Kadıköy 0541 7450101

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: