İZMİR’de Mistik YogaDans ve Ritimle Mantra Çalışması

insta. renkyasam

Kirtana Yasemin ile MİSTİK YOGADANS ve RİTİMLE MANTRA Çalışması ( KALP YOGASI)

24 Kasım Cumartesi günü Kirtana Yasemin hem Mistik Yogadans hem de Ritimle Mantra Çalışması ile İzmir’de bizimle olacak.

MİSTİK YOGADANS
Saat : 13.00 – 15.00
Yoganın dinamik, akıcı ve neşeli formu olan Yogadansı mudralar ve mistik danslarla harmanlayan Kirtana Yasemin ile hem Hindistan topraklarından yoganın ve dansın kökleriyle hem de Anadolunun sufizimi ile birlikte ahenkli bir yolculuğa çıkacaksınız.
Yoga veya dans deneyimi gerekmemektedir.
Kontenjan 14 kişi ile sınırlıdır.

RİTİMLE MANTRA Çalışması
Saat : 15.30 – 16.30
Basit ritim-saz enstrümanlarıyla temel ritim pratiğinin ardından mantra eşliğinde Kirtan Yoga ( adanarak mantra söyleme) çalışması yapılacaktır. Varsa herhangi bir perküsyon enstrümanı ( zil, marakas, def gibi) getirebilirsiniz.

Katılım Ücreti : 140 TL
(Sadece RİTİMLE MANTRA Çalışmasına iştirak etmek de mümkündür. Bu çalışmaya katılmak isteyenler için katılım bedeli sembolik olarak 20TL’dir)

Notlar : Dansa yedek kıyafetlerle ve 2 saat önce yemek yiyerek geliniz.
Ritimle mantra çalışmasına enstrüman getirmek isterseniz hangi enstrümanı getireceğinizi kayıt esnasında belirtiniz.

KAYIT VE BİLGİ:
Renk Yaşam
Mithatpaşa cad. 1184/1 Güzelyali İzmir
05425120539 – 05322342269
*KATILIM İÇİN REZERVASYON ZORUNLUDUR.
YOGADANS İÇİN ETKİNLİK ÜCRETİNİ ÖDEDİĞİNİZDE KESİN KAYDINIZ ALINMIŞ OLUR.

Kirtana Yasemin Kimdir ?
Yoga serüvenine kendi araştırma ve uygulamaları ile başladı. Daha sonraki yıllarda birçok değerli yoga öğretmeninden istifade imkanı buldu. Kıymetli hocası Sn. Ferhan Yüksel ile yaptığı çalışmalar ona yoga eğitmenliği yolunu açtı. 2006 yılında Vivekananda Yoga Anussandhana Samsthana Yoga Üniversitesi’nin Eğitmenlik sertifikasyon programına katılarak dünyaca geçerliliği olan YICC sertifikasını aldı. Sevgili hocası Lokesha Hutchappa tarafından kendisine ‘saf sevgiye ve özgürlüğe adanmış’ anlamına gelen ‘Kirtana’ adı verildi. Bu ismin kendisine verilme sebebini yıllar sonra, yolunu YogaDans ve Kirtan Yoga gibi, kalp yogası ve mistik müzik/dans çalışmalarıyla yürümeye başladıktan sonra anladı. 2008 yılında Hindistan Rishikesh’e giderek Self Transformation ve Yoga programlarına katıldı, burdaki hocası Dr. M. Ganasan sayesinde yogaya ve hayata bakışı değişti. 2009 yılında Semazenlik eğitimi aldı. Klasik Hint Dansları derslerine katıldı. Uzun yıllar sürdürdüğü yoga eğitmenliğinin ardından çok sevdiği iki şeyi, yoga ve dansı birleştirmek için 2010 yılında çalışmalara başladı. Hem Batı’daki hem de Doğu’daki yoga dans örneklerini çalıştı. Yoga, Kutsal Hint Dansları ve Dans Terapinin ifadesi olan Nritya Yogadan etkilendi. Dansın yogasını başta sufizm olmak üzere mistik yaklaşımlarla yorumlayarak kendi tarzını yarattı. 2011- 2013 yılılarında Modern dans, halk dansları ve Sema’yı içeren Hz. Mevlana konulu dans gösterilerinde yurt içi ve yurt dışında semazen ve dansçı olarak görev yaptı. Ayrıca çocukluğundan beri ritime duyduğu ilgi onu vurmalı sazlara ve nihayet Mevlevi Müziğine yöneltti, ustalardan usül ve kudüm meşk etti. 2015 yılında Mantra Müziği ile Anadolu Tasavvuf Müziği örneklerini seslendirmek için bir grup arkadaşı ile birlikte Kirtananda Mistik Müzik Grubu’nu kurdu. Yoga hocaları için Türkiye’nin tek YogaDans Uzmanlaşma Programı’nı düzenlemekte, Mistik YogaDans’ın yayılması için genç eğitmenleri teşvik etmektedir. Yoga’yı, dansla ve mistisizm ile birleştirerek Mistik YogaDans; ritim ile birleştirerek Kirtan Yoga çalışmaları yapmakta , dansın ve müziğin yaşamı kutlamanın en iyi yolları olduğuna inanmaktadır. www.mistikyoga.net

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s